MÜLTECİLER İÇİN SAHNE ALACAKLAR

27.3.2017

Kardeş Türküler, Cavit Mürteza, Luxus, Cümbüş Cemaat, Enzo Ikah gibi müzisyenler mültecilere ve sığınmacılara tıbbi destek sağlamak, yaşadıkları sıkıntılara dikkat çekmek amacıyla Toplum ve Hukuk Araştırmaları Vakfı (TOHAV) tarafından organize edilecek dayanışma konserinde bir araya gelecek. Konser, 29 Haziran Cumartesi günü, Şişli Kent Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

 
1994 yılında kurulan, 2009 yılından bu yana da mültecilerin ve sığınmacıların temel ihtiyaçlarına yönelik çalışmalar yapan Toplum ve Hukuk Araştırmaları Vakfı (TOHAV), 62’ince kez gerçekleştirilecek Dünya Mülteciler Günü’nde, mültecilere ve sığınmacılara tıbbi destek sağlamak, yaşadıkları sıkıntılara dikkat çekmek amacıyla bir dayanışma konseri organize edecek. Mültecilere ve sığınmacılara, imkanlar dahilinde, tıbbi ve hukuki destek sunan TOHAV’ın Uluslararası Dünya Mülteciler Günü Özel Konseri’nde Kardeş Türküler, Cavit Mürteza, Luxus, Cümbüş Cemaat ve Kongolu Müzisyen Enzo Ikah sahne alacak.
 
Türkiye’nin, korku ve belirsizlik içinde ülkelerini terk eden sığınmacılar için güvenli bir liman olmasını hedefleyen TOHAV’ın konseri, 29 Haziran Cumartesi günü, Şişli Kent Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Geliri mülteci ve sığınmacılara tıbbi destek sağlamak üzere kullanılacak konserin biletleri biletix ve TOHAV’dan temin edilebilir.
 
Tarih: 29 Haziran 2013
Yer: Şişli Kent Kültür Merkezi
Saat: 19:00
MÜLTECİLER İÇİN SAHNE ALACAKLAR